Dziś jest wtorek, 13 listopada, 2018 r.
imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
    Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom i seniorom - KRS: 0000441893        Dobrowolnej wpłaty możesz dokonać na konto Fundacji K-S-M Jesteśmy z Wami - nr konta: 29 2030 0045 1110 0000 0253 3320
1 czerwca 2018 r.

Regulamin

Rajdu pieszego w ramach projektu „Szlakiem Kasprowicza. Wędrówki piesze dla dzieci i młodzieży od 6 do 18 roku życia w powiecie inowrocławskim” współfinansowanego ze środków województwa kujawsko-pomorskiego.

ORGANIZATOR: Fundacja K-S-M Jesteśmy z Wami,

WSPIERAJĄCY NASZE DZIAŁANIA: PTTK w Inowrocławiu Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

CELE RAJDU: upowszechnienie wiedzy o szlaku Jana Kasprowicza wśród 60 dzieci w wieku od 6 do 18 roku życia; upowszechnienie wiedzy na temat wędrówek pieszych w regionie; podniesienie atrakcyjności regionu; rozwój zapotrzebowania turystyczno-krajoznawczego społeczeństwa; integracja dzieci i młodzieży

WARUNKI UCZESTNICTWA: W Rajdzie mogą brać udział dzieci w wieku od 6 do 18 roku życia, jednakże mogą dołączyć wszyscy chętni, jeżeli zapewnimy minimum – 60 osób na rajdzie pieszym.

W ramach uczestnictwa w rajdzie przewidziana jest opieka zarówno przewodników – każda grupa 20 osobowa dzieci otrzyma jednego przewodnika oraz jednego opiekuna.

Deklaracje uczestnictwa w projekcie należy składać osobiście. Rajd jest bezpłatny i opiekunowie dzieci nie ponoszą kosztów za wyżywienie dzieci podczas rajdu. Deklaracje można składać od 1.06.208r. do 01.07.2018r w Klubie Rondo, Przydomek oraz Kopernik.

Wpisanie się na listę uczestników Rajdu świadczy o akceptacji regulaminu Rajdu.

Zgłoszenia po wyżej ustalonym terminie nie będą brane pod uwagę. Rajd odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Rajd przeprowadzany będzie zgodnie z zasadami kodeksu ruchu drogowego i nie wymaga specjalnych pozwoleń. W trakcie Rajdu przestrzegane będzie bezwzględne przestrzeganie przepisów oraz zasad kodeksu ruchu drogowego. Uczestnicy zobowiązani są do stosowania się poleceń opiekunów grup a także przewodników grup. Dzieci pod opieką opiekunów oraz przewodników przemieszczać będą się zwartą grupą wyznaczonym szlakiem. Tempo marszu uzależnione będzie do wieku dzieci. Czas oraz miejsce odpoczynku wyznacza przewodnik grupy. W trakcie rajdu zachowana będzie szczególna ostrożność.

TERMIN I TRASA RAJDU: Rajd odbędzie się 5 lipca 2018r. od godziny 8:30 Trasa rajdu pieszego /około 6 km/. Będzie wiodła ulicami, malowniczymi ścieżkami, drogą asfaltową i polną.

ZBIÓRKA – START Klub Rondo Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu. Podczas zbiórki dzieci zjedzą śniadanie i otrzymają prowiant na dalszą drogę.

UWAGA: Na starcie Rajdu będą formowane spośród zapisanych uczestników 20 osobowe grupy. W związku z tym wymagamy sprawnego działania. Sformowane grupy rajdowe będą maszerować od startu do mety w tym samym składzie. Osoby prowadzące i na końcu każdej grupy będą ubrane w kamizelki odblaskowe. Podczas rajdu: Dzieci mogą wziąć udział w konkursie Kasprowicza. Podczas wędrówki fotografować będą istotne dla danej postaci miejsca. Po zakończeniu rajdu do 27 września 2018 roku na adres e-mail: fundacjaksmino@gmail.com, dzieci nadsyłać będą albumy (zdjęcia z podpisami w formacie PDF). Każdy biorący udział w projekcie może przystąpić do konkursu. Gwarantowane jest 15 nagród oraz 1 nagroda główna dla najlepszego albumu. Wyróżniony album otrzyma nagrodę główną a jego praca zostanie udostępniona Prezydentowi Miasta Inowrocławia oraz PTTK w Inowrocławiu.

PROGRAM RAJDU: 08:30 Zbiórka w Klubie Rondo, powitanie przez organizatorów, informacje związane z zasadami obowiązującym podczas Rajdu, zjedzenie śniadania oraz wydanie prowiantu na drogę, sformowanie grup rajdowych. 10:00 Wymarsz pierwszej grupy na trasę Rajdu. 11:30 Przybycie grup na półmetek. 11:30-13:00 Posiłek i odpoczynek, konkursy sprawnościowe. 13:00 Przemarsz i spędzenie czasu w Muzeum im. Jana Kasprowicza. 15:00 Zakończenie Rajdu w Klubie Rondo.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE: Uczestników Rajdu obowiązuje: Znajomość Regulaminu Rajdu. Stosowanie się do zaleceń organizatorów. Ostateczna interpretacja regulaminu Rajdu należy do organizatora.

Lista aktualności
wybierz rok
20 czerwca 2018 r.
Pomóżmy Pani Alicji wrócić do domu.
19 czerwca 2018 r.
Zajęcia wakacyjne w klubach Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu
1 czerwca 2018 r.
16 maja 2018 r.
Dzień matki
15 maja 2018 r.
Piłki rozdane
8 maja 2018 r.
Koncert charytatywny dla dzieci.
16 kwietnia 2018 r.
XXII Ogólnopolskie Mistrzostwa Ziemi Kujawskiej w Scrabble-Inowrocław 2018
16 kwietnia 2018 r.
VIII Kosmiczne Serca granie za nami